روی هر موضوع برای به اشتراک گذاری تجارب لطفا تجربه های خودتان را در نظرات با بقیه دوستان به اشتراک بگذارید.

اثبات بی گناهی در آدم ربایی

آدم ربایی به معنای انتقال فردی به محلی دیگر، بدون در نظر گرفتن رضایت او و با زور است. در پرونده‌های زیادی دیده شده است که شاکی صرفا به دلیل مشکلات شخصی و خصومتی که با یک فرد دارد، به او تهمت آدم ربایی می زند، در حالی که خودش با رضایت شخصی، به همراه او رفته است. بنابراین، زمانی آدم ربایی اتفاق می افتد که فردی با اجبار، زور، تهدید و یا فریب، به یک محل دیگر رفته باشد. آدم ربایی جزء جرایم سنگین بوده و مجازات آن سخت است. از این رو افرادی که در این زمینه بی گناه هستند، باید حتما برای اثبات بی گناهی در دادگاه، تلاش کنند، در غیر این صورت ممکن است با مجازات سنگینی مواجه شوند.

چگونه بی گناهی خود را در آدم ربایی ثابت کنیم

بر اساس قوانین موجود، اثبات جرم با مدعی است، زیر اصل بر برائت جرم است. از این رو اگر فرد متشاکی مدعی باشد که بی گناه است و این موضوع را مطرح کند که با رضایت کامل خود فرد، او را جابجا کرده است یا با او رابطه دوستی داشته، بی گناهی او مورد بررسی قرار می گیرد. در واقع زمانی می توان اثبات بی گناهی در آدم ربایی را انجام داد که فرد متشاکی مدارک و گفته هایی برخلاف گفته های شاکی داشته باشد. در ادامه به روش های اثبات بی گناهی در آدم ربایی اشاره می کنیم که می توانید بسته به شرایط پرونده از هر کدام کمک بگیرید.

اقرار:

در صورتی که فرد متهم اثبات کند که اقرار انجام شده در اداره پلیس با اجبار و شکنجه بوده است یا اینکه در لحظه اقرار مجنون بوده و شرایط خوبی نداشته است، می تواند برای اثبات بی گناهی خود اقدام کند.

شهادت و استشهاد محلی:

شهادت محلی می تواند به عنوان یکی از راه های اثبات بی گناهی آدم ربایی باشد. یکی از بهترین راه‌ها برای اثبات بی گناهی این است که مردم زیادی در محله شهادت بدهند که متهم آن جرم را به دلایلی مرتکب نشده است، به طور مثال در آن زمان در شهر نبوده یا اینکه با چشم خود دیده باشند که فرد شاکی بدون اجبار با متشاکی همراه بوده است. 

چگونه بی گناهی خود را در آدم ربایی ثابت کنیم

علم قاضی:

یکی دیگر از روش های اثبات بی گناهی در آدم ربایی است که متهم قراینی از جمله نظر کارشناسی، استشهاد محلی، گزارش ضابطین قضایی و ... را ارائه کند و این علم را در قاضی ایجاد کند که بی گناه است. این روش در اکثر مواقع به ویژه در شرایطی که مدارک و مستندات معتبری برای بی گناهی وجود داشته باشد، موثر است.

سند:

یکی دیگر از بهترین روش های اثبات بی گناهی در آدم ربایی، ارائه سند است. اگرچه سند به عنوان یک ادله اثبات جرم تعیین نشده است، اما می توانید با یک سند معتبر بی گناهی خود را در مرجع کیفری اثبات کنید. البته ارائه سند بیشتر در زمینه مشکلات انتقال مالی و شکایت های مالی است. در این صورت فرد می تواند با ارائه یک مبایعه‌نامه معتبر در دادگاه کیفری اثبات کند که مالک ملک مورد شکایت است.

دفاع از اتهام آدم ربایی   

دفاع از اتهام آدم ربایی با اثبات رضایت خود فرد برای جابجایی صورت می‌گیرد. بسیار دیده شده است که فرد شاکی فقط به دلیل انتقامی که در ذهن دارد، از یک فرد شکایت می کند، ولی خودش می داند که در هنگام جابجایی به دلخواه خود در محل حضور پیدا کرده است. در چنین شرایطی فرد متشاکی حتما باید با روش های ذکر شده برای اثبات بی گناهی، از حق و حقوق خود دفاع کند. در غیر این صورت ممکن است با مشکلاتی مواجه شود که همگی به سلامت حقوقی فرد آسیب وارد می کنند و حتی باعث مجازات های سنگین خواهند شد.

دفاع از اتهام آدم ربایی   

نمونه پرونده آدم ربایی

در نمونه پرونده های آدم ربایی مختلف، شاهد تفاوت موقعیت‌ها هستیم. در برخی از مواقع، فرد شاکی به حق در مورد شکایت خود صحبت می کند و حتی درباره آن سند و مدرک نیز دارد. اما در بعضی از پرونده های آدم ربایی فقط شاکی و متشاکی حضور دارند و هیچ مدرک یا شاهدی برای اثبات بی گناهی وجود ندارد. در چنین شرایطی اثبات بی گناهی در آدم ربایی بسیار سخت است. بهتر است که برای جلوگیری از مجازات سنگین از وکیل های حرفه ای برای دفاع از خودتان کمک بگیرید.

نوشتن دیدگاه